Fiordy Drogą Trolli

  • Cel:
  • Czas trwania: 7 dni
  • Cena od: 2,390 zł

Dzień 1

Godz. 21:00 – zbiórka uczestników wycieczki na terminalu promów morskich w Świnoujściu. Zaokrętowanie na prom, rejs do Ystad. Na promie do dyspozycji podróżnych: fotele lotnicze, restauracja, bar, dyskoteka, kantor, kino, nocleg w wybranej kabinie.

Dzień 2

Godz. 06:30 – po śniadaniu na promie (dla wykupujących miejsce w kabinie) przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji przez Göteborg w kierunki Oslo. Po drodze na granicy szwedzko-norweskiej zobaczymy Iddefjord, dla chętnych możliwość spaceru po moście łączącym dwa brzegi fiordu, przejazd w okolice miejscowości Gol, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Godz. 09:00 – po śniadaniu dolinami Hallingdal, płaskowyż Hardangervidda oraz doliną Aurlandsdalen do Gudvangen, 2-godzinny rejs statkiem wzdłuż odnogi Sognefjord, najdłuższego i najgłębszego fiordu na świecie, wąski Neroyfjord z wodospadami i klifami górskimi do oraz Aurlandsfjorden do miejscowości Flam, czas wolny. Przejazd najdłuższym tunelem świata (24,5 km). Przeprawa przez Sognefjord do Mannheller. Przejazd do jęzora lodowca Jostedalsbreen – największy lodowiec stałego lądu Europy, krótki postój, dalej przejazd wzdłuż Lusterafjorden, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Godz. 09:00 – po śniadaniu przejazd przepiękną i malowniczą drogą Sognefjell, gdzie możemy napotkać stada dziko pasących się reniferów. Krótki postój w Lom z możliwością zwiedzenia kościółka typu stavkirke, dalej do wioski Geiranger. Przejazd „Drogą Orółw” z krótkim postojem nad Geirangerfjordem i przepięknym widokiem na wodospad „siedem sióstr”. Przeprawa promowa przez Norddalsfjorden, przejazd mrożącą krew w żyłach słynną „Drogą Trolli”, przejazd doliną Romsdalen, wzdłuż rzeki Rauma mijając liczne urwiska skalne i wodospady. Przyjazd do hotelu po trasie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Godz. 09:00 – po śniadaniu przejazd doliną Gundbrandsdal do Lillehammer, wizyta na terenach Olimpijskiego Parku Sportów Zimowych. Przejazd do Oslo, nocleg. Wieczorny spacer ulica stolicy Norwegii oraz brzegiem Oslofjordu, nocleg.

Dzień 6

Godz. 09:00 – po śniadaniu zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej, ratusz miejski w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdzę Akerhus, rejs statkiem po Oslofiordzie, muzeum łodzi Vikingów na półwyspie Bygdoy, park Vigelanda, przejazd na tereny skoczni Holmenkollen. W godzinach popołudniowych wyjazd z Oslo, przejazd do Trelleborga, zaokrętowanie na promie, zakwaterowanie w wybranej kabinie, nocny rejs do Świnoujścia.

Dzień 7

Godz. 07:30 – wykwaterowanie z kabin, śniadanie dla osób wykupujących miejsce w kabinie. Przybycie do Świnoujścia (WYSPA WOLIN), zakończenie.

Świadczenia zawarte w cenie:
– autokar na całej trasie wycieczki (z Ystad do Ystad)
– przeprawa promowa Świnoujście-Ystad-Świnoujście
– przeprawy promowe we fiordach
– opłaty za przejazd odcinkami płatnymi, tunelami i mostami, parkingi
– zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe z wc i prysznicem)
– wyżywienie: 4 śniadania w hotelach, śniadanie na promie Świnoujście–Ystad (dla wykupujących miejsce w kabinie) śniadanie na promie Trelleborg–Świnoujście (dla wykupujących miejsce w kabinie)
– 3x obiadokolacja na terenie Norwegii
– opieka pilota ze znajomością i wiedzą o zwiedzanych miejscach na całej trasie wycieczki
– ubezpieczenie NNW i KL

Opłaty dodatkowe (według uznania uczestników):
– wstępy w Oslo oraz rejs po Oslofjord – 25,00 €
– rejs statkiem po Sognefjord – 45,00 €
– miejsce w kabinie 4-osobowej wewnętrznej z prysznicem i wc + śniadanie na dwóch promach – 290,00 zł od osoby
– miejsce w kabinie 3-osobowej + śniadanie na dwóch promach 350,00 zł od osoby
– miejsce w kabinie 2-osobowej + śniadanie na dwóch promach 390,00 zł od osoby
– miejsce w kabinie 1-osobowej + śniadanie na dwóch promach 700,00 zł od osoby

Cena:
od 2 390,00 zł

Terminy:
09.06.2020 – 15.06.2020
16.06.2020 – 22.06.2020

UWAGA!!!
OBOWIĄZKOWE WAŻNE DOKUMENTY TOŻSAMOŚCI (paszport lub dowód osobisty)

Kontakt: Konrad Wojciechowski 607-612-601, biuro: 727-612-601
e-mail: transfer.info@wp.pl
www.transfer.info.pl