Karpacz/Praga/Drezno/Szklarska Poręba/Kowary

  • Cel: ,
  • Czas trwania: 7 dni
  • Wyjazd: 14/09/2020
  • Przyjazd: 20/09/2020
  • Cena od: 1,300 zł

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych w kierunku Karpacza. Przyjazd do Karpacza. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie. Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem górskim i wyjazd w kierunku Janské Lázně gdzie przespacerujemy się ścieżką w Koronach Drzew. Następnie przejedziemy do miejscowości Pec. Tam kolejką, która zasłużenie należy do najbardziej znanych i najczęściej wybieranych przez turystów wjedziemy na szczyt Śnieżki. Podziwianie widoków. Zjazd kolejką (do autokaru) ewentualnie zejście szlakiem. Wyjazd do Karpacza. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie. Około 07:00 wyjazd w kierunku Drezna. Zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto z Placem Teatralnym, Placem Operowym, Rynkiem, Dziedziniec Zwinger itd.Czas wolny na zakup pamiątek😊 Około godz. 16:30/17:00 wyjazd Przyjazd do Karpacza i obiadokolacja.

Dzień 4

Śniadanie. Ok. 09:30 wyjazd i przejazd do tajemniczego miejsca jakim jest Zamek Czocha. Tajne przejścia, stylowe komnaty, niezwykłe ekspozycje – wszystko to sprawi, że przeżyjemy niezapomnianą przygodę!!! Następnie przejedziemy do malowniczo położonej zapory leśniańskiej, która jest najstarszą zaporą wodną w Polsce. Naszym oczom ukażą się widoki „zapierające dech w piersiach”. Czas na kawę i ciasteczko w restauracji „Czocha”😊 Wyjazd w kierunku Kowar. Odwiedzimy tam Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska – zapoznamy się z obiektami zabytkowymi, takimi jak: pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast, odwzorowanymi dokładnie w skali l:25. Przejazd do Karpacza, wejście do Świątyni Wang. Powrót na nocleg. Tak intensywnie spędzony dzień zakończymy ogniskiem.

Dzień 5

Śniadanie. Około godz. 07:00 wyjazd do Pragi. Zwiedzanie „Pragi w pigułce”: Rynek Starego Miasta, Ratusz, Most Karola, Mala Strana, Hradczany, Katedra Św. Wita… Czas wolny. Wyjazd z Pragi około 18:00. Powrót do Karpacza około 21:30. Późna obiadokolacja.

Dzień 6

Śniadanie. Około 09:00 przejazd do Szklarskiej Poręby gdzie udamy się nad Wodospad Szklarki – drugi co do wysokości wodospad w polskich Karkonoszach. Przejdziemy do centrum Szklarskiej Poręby. Spacer z przewodnikiem i czas wolny. Przejazd do Karpacza – zwiedzanie miasta i odkrywanie jego tajemnic. Następnie udamy się do Świątyni Wang, którą zbudowano na przełomie XII i XIII w. i pochodzi ona z południowej Norwegii z miejscowości Vang, położonej nad jeziorem o tej samej nazwie. Jak się znalazła w Karpaczu? Wszystkiego dowiemy się na miejscu😊 Przejdziemy do miejsca noclegowego i zjemy smaczny obiadek. Wieczorem zasiądziemy przy ognisku pożegnalnym.

Dzień 7

Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Kołobrzegu. Obiad na powrocie. Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem
– opieka pilota
– opieka lokalnego przewodnika górskiego (5 dni)
– ubezpieczenie
– bilety: przejazd kolejką gondolową, spacer w koronach drzew, zwiedzanie Zamku Czocha, wejście na Wodospad Szklarki, zwiedzanie Świątyni Wang, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
– nocleg: 6x nocleg w Karpaczu
– wyżywienie: 6x śniadanie, 5x obiadokolacja dwudaniowa, 2x ognisko, 3x suchy prowiant, 1x obiad na powrocie

Cena:
od 1 300,00 zł

Termin:
14.09.2020 – 20.09.2020

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Kontakt:
Katarzyna Gos tel. 727 612 601, Agata Sokołowska tel. 725 444 000
e-mail: transfer.info@wp.pl
www.transfer.info.pl