Majówka z Transferem i 7 powodów dlaczego musisz z nami pojechać – Kowno, Ryga, Sztokholm, Turku, Helsinki, Tallin i Wilno

  • Cel:
  • Czas trwania: 7 dni
  • Wyjazd: 30/04/2018
  • Przyjazd: 06/05/2018
  • Cena od: 1,200 zł

Dzień 1

Godzina 00.30 Wyjazd w kierunku Litwy. Kowno – drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Litwy (około 320 tys. mieszkańców w 2012 roku) i największy ośrodek przemysłowy kraju. Miasto położone w środkowej Litwie u zbiegu Niemna i Wilii. Do 1918 roku Kowno było miastem granicznym, współczesne lewobrzeżne dzielnice Aleksota i Poniemoń leżały w Królestwie Polskim. Przejazd do Kiejdan i zwiedzanie: kościół kalwiński, gdzie w podziemiach spoczywają Krzysztof Radziwiłł „Piorun” oraz jego syn, znany z „Potopu” Janusz Radziwiłł, rynek, kościół św. Józefa, synagogi. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Rygi, zwiedzanie: Stare Miasto: kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Zamek Ryski, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu (rejs nocny, obiadokolacja na promie – opcja: bufet 50 dań, piwo, wino i napoje soft bez ograniczeń).

Dzień 3

Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta: ratusz miejski, Pałac Królewski, stare miasto Gamla Stan, muzeum Vasa przybliżające historię XVII wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w 1628 r. w trakcie swojego pierwszego rejsu. Wieczorem zaokrętowanie na statek do Turku. Obiadokolacja na promie – opcja. (bogaty bufet szwedzki, piwo wino białe i czerwone bez limitu).

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu wyokrętowanie w fińskim porcie Turku. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI wieku było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki: zamek Turun Linna, gotycka katedra, główny plac targowy. Przejazd do Helsinek: zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandii: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-tych XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Zaokrętowanie na nocny rejs do Tallinna, obiadokolacja na promie – opcja. (bogaty bufet szwedzki, piwo wino białe i czerwone bez limitu), nocny rejs do Tallina.

Dzień 5

Po śniadaniu wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki: Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie). Przejazd do Wilna. Spacer po Wilnie – „Republika Zarzecza” – wileńska dzielnica artystów o niekonwencjonalny klimacie, do której dostaniemy się przekraczając most na rzece Wilejce. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie: Pośród grobów żołnierzy spoczywa na cmentarzu wojskowym będącym częścią cmentarza na Rossie – Maria z Billewiczów Piłsudska i serce Józefa Piłsudskiego, Kościół św. Piotra i Pawła nazywany polskim kościołem, Góra Trzech Krzyży z panoramą Wilna, Katedra Wileńska a jej początki sięgają czasów Władysława Jagiełły, Kościół św. Anny, Cerkiew św. Ducha z czasów Zygmunta III Wazy, Dom Adama Mickiewicza, Plac Ratuszowy, Klasztor Bazylianów miejsce uwięzienia Adama Mickiewicza ( Cela Konrada), Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem. W godzinach popołudniowych przejazd do zamku w Trokach.
Po zakończeniu zwiedzania i lunchu wyjazd w kierunku domu.

Ważne informacje:
Program na charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Na statkach w 4 osobowych kabinach wewnętrznych są 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i WC. Kabiny są małe (8m2), bez okna, lecz urządzone funkcjonalnie. Zapewniona jest pościel i ręczniki.
Na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych operatora TALLINK / SILJA LINE pasażerowie mogą korzystać z oferty kawiarni i restauracji , wziąć udział w programach animacyjnych, pójść na dyskotekę i zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. Przyjmowane są płatności kartą lub gotówką (euro lub korony szwedzkie). Możliwość zakwaterowania w kabinach: 2 osobowych – dopłata 60 €/osoba, 3 osobowych – dopłata 25 €/osoba.

Termin:
30.04.2018 – 06.05.2018

Rozkład Przypłynięcie Odpłynięcie
Ryga 17:30
Sztokholm 10:30 19:30
Turku/Helsinki 07:00 18:30
Tallinn 08:00

Cena: 1 200,00 zł + 175,00 €

Cena zawiera:
– 1 nocleg w Kiejdanach (Litwa) z obiadokolacją i śniadaniem
– 3 noclegi ze śniadaniami na promach
– 1 nocleg w Wilnie z obiadokolacją i śniadaniem
– autokar i opiekę pilota na całej trasie wycieczki
– składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
– ubezpieczenie

175,00 € / 75,00 € płatne u pilota w autokarze za:
– (opcja) 3 bardzo bogate obiadokolacje all inclusive (2-3 godzinne) – koszt 100,00 €
– bilet do Muzeum Vasa w Sztokholmie, koszt lokalnych przewodników i opłaty administracyjne – 75,00 €