Narciarstwo w pełnym słońcu, czyli jedziemy do Val di Sole

  • Cel:
  • Czas trwania: 9 dni
  • Wyjazd: 12/01/2018
  • Przyjazd: 21/01/2018
  • Cena od: 1,650 zł

Popularny i lubiany przez polskich turystów region narciarski Val di Sole czyli Dolina Słońca, która położona jest pomiędzy Południowym Tyrolem, a jeziorem Garda, w zachodniej części prowincji Trentino.

Dolina Słońca – to jeden z chętniej odwiedzanych regionów narciarskich we Włoszech, znany jest z dużych opadów śniegu, bezchmurnej pogody oraz długich tras narciarskich. W obrębie doliny usytuowane są tak znane ośrodki narciarskie jak Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio, Passo Tonale czy Pejo. Val di Sole jest również bardzo atrakcyjna dla narciarzy biegowych, m.in. w Dimaro i Mezzanie wytyczono urozmaicone trasy, biegnące wzdłuż rzeki Noce oraz wokół wioski Cogolo. Na miłośników rozrywek czekają liczne dyskoteki, puby, bary oraz restauracje serwujące dania wyśmienitej kuchni włoskiej i lokalnej.

Marilleva-Folgarida to nowoczesna i świetnie przygotowana stacja narciarska, oferująca szeroki wybór doskonale przygotowanych tras. Wiele propozycji dla początkujących, sporo tras widokowych i długich nartostrad oraz kilka czarnych tras dla ekspertów. Marileva-Folgarida jest jedną z najbardziej znanych stacji regionu, a dodatkową atrakcją jest połączenie siecią wyciągów i tras z Madonną di Campiglio.

Passo Tonale położone na wysokości 2000m n.p.m. jest prawdziwym rajem dla narciarzy i miłośników apre-ski. Tutejsze trasy zadowolą najbardziej wymagających miłośników białego szaleństwa (od początkujących do wytrawnych narciarzy). Z Tonale rozpoczynają się trasy o łącznej długości ponad 60km i można tu również szusować po lodowcu Presena na wysokości ponad 3000m n.p.m. Od niedawna Tonale połączone jest siecią wyciągów z Pontedilegno i Temu (około 20 km tras). Na Passo Tonale znajduje się wiele pubów, restauracji i dyskoteki .

Madonna di Campiglio to jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych kurortów narciarskich świata, co roku gości najlepszych zawodników Pucharu Świata ze względu na odbywające się tu zawody. Madonna di Campiglio jest połączona wyciągami z Marillevą-Folgaridą i od 2010 roku z Pinzolo, cały ten kompleks tworzy znaczący region narciarski. To tutaj znajduje się kilka słynnych tras: najdłuższa Groste (7 km), najtrudniejsza Spinale Direttissima (1.9 km), oraz trasa Pucharu Świata 3-TRE. Madonna urzeka przepychem, przyciąga ekskluzywnymi sklepami, hotelami, restauracjami oraz znanymi w całych Włoszech pubami i dyskotekami.

Cena:
1 650,00 zł

Cena obejmuje:
– 7 x zakwaterowanie/osoba
– 7 x HB/osoba
– ręczniki, pościel
– hotelowy shuttle bus
– wstęp do wellness
– przejazd autokarem
– ubezpieczenie KL i NNW + sporty zimowe

Cena nie obejmuje:
– obowiązkowa opłata klimatyczna 1,50 €/os./dzień
– skipass
Na karnety niestety nie mamy zniżek, więc możemy je zaoferować w standardowej cenie ok. 800 zł za osobę (skipass Folgarida/Marilleva na 6 dni). Skipass Skiarea (Folgarida, Marilleva, Madonna, Pinzolo, Pejo) w cenie ok. 920 zł. Dzieci urodzone po 30.11.2009 r. mają bezpłatny skipass w towarzystwie jednej płacącej osoby.

Wyjazd:
12.01.2018

Kontakt:
Konrad Wojciechowski tel. 607-612-601
e-mail: transfer.info@wp.pl