Tromso – North Cape – Mehamn Safari na Czerwonego Kraba Królewskiego

  • Cel:
  • Czas trwania: 4 dni
  • Cena od: 3,890 zł

Dzień 1

Przylot do Tromso. Zaokrętowanie na statku Hurtigruten w wybranej kabinie. Spacer po największym drewnianym mieście na północ od Trondheim. Proponujemy również spacer przez most do najbardziej rozpoznawalnej budowli miasta jaką jest Arktyczna katedra, Wjazd lub wejście na górę Storsteinen na wysokość 420 metrów nad poziomem morza, gdzie możemy podziwiać zapierające dech w piersi panoramiczne widoki miasta, możliwość ujrzenia zorzy polarnej, powrót na statek, kolacja, nocleg. Alternatywnie wizyta w Polarii – budynku arktycznego akwarium, w którym główną atrakcją są foki brodate. W ogromnych zbiornikach z rybami można również zobaczyć najbardziej popularne gatunki ryb z Morza Barentsa i okolic Svalbardu. Rejs przez Morze Norweskie oraz przez Morze Barentsa wokół prowincji Finnmark, podziwiając dziką przyrodę i romantyczną scenerię, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu na promie w miejscowości Honiningsvag istnieje mozliwość zejścia na ląd i wykupienia (na statku) fakultetu na North Cape, powrót, rejs do Kjollefjord. Dla chętnych wyprawa skuterami śnieżnymi przez góry do Mehamn g. 19:45 Przybycie do Mehamn, małej wioski rybackiej, gdzie zakwaterujemy się w wygodnych chatach rybackich, nocleg.

Dzień 3

Dzień rozpoczyna się śniadaniem na molo, potem przebieramy się w kombinezony wędkarskie. Płyniemy do najbogatszych łowisk na świecie i zarzucamy wędki Przeżywamy jedyną w swoim rodzaju odyseję wędkarską – połowy gwarantowane. Po lunchu przychodzi czas na krabowe safari. Poczujemy dreszcz emocji, jaki towarzyszy połowom arktycznych gatunków ryb i czerwonego kraba królewskiego. Po powrocie do Mehamn możemy zrelaksować się w saunie, podczas gdy szef kuchni będzie przyrządzał przepyszną obiadokolację ze złowionych przez nas ryb. Wieczorem wsiadamy na pokad statku zmierzajacego na północ do Kirkenes, skąd jeszcze przed powrotem możemy podziwiać uroki krajobrazu północnej Norwegii, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wylot do Polski Istnieje możliwość dalszego rejsu do Kirkenes i zamieszkania w hotelu lodowym.

Świadczenia zawarte w cenie:
• transport: rejs statkiem „hotelowym” HURTIGRUTEN, transfer do chat rybackich w Mehamn
• zakwaterowanie: nocleg na statku w wybranej kabinie 2-osobowej 2x nocleg w wygodnaych chatach rybackich w Mehamn
• wyżywienie: 3 śniadania 2 obiadokolacje 1 obiadokolacja w wiosce rybackiej (ze złowionych przez nas ryb)
• wyprawa kutrem rybackim: sprzęt rybacki, ciepłe ubrania na wodę (czapka, buty, skarpety)

Opłaty dodatkowe:
• wyprawa skuterami śnieżnymi – 260,00 €/osoba
• dopłata do kabiny zewnętrznej 40,00 €/noc
• wycieczka na North Cape – 120,00 €/osoba
• wyprawa kutrem rybackim: sprzęt rybacki, ciepłe ubrania na wodę (czapka, buty, skarpety) – 260,00 €/osoba

Cena:
od 3 890,00 zł

UWAGA!!!
OBOWIĄZKOWE WAŻNE DOKUMENTY TOŻSAMOŚCI (paszport lub dowód osobisty)

Kontakt: Konrad Wojciechowski 607-612-601, biuro: 727-612-601
e-mail: transfer.info@wp.pl
www.transfer.info.pl