Ukraina – Lwów/Rohatyń/Halicz/Buczacz/Zbaraż/Krzemieniec/Poczajów

  • Cel:
  • Czas trwania: 6 dni
  • Wyjazd: 30/04/2019
  • Przyjazd: 05/05/2019
  • Cena od: 1,050 zł

Dzień 1

30.04.2019 wyjazd o 18.00 z Kołobrzegu (spod hotelu „Skanpol”); nocny przejazd na Ukrainę.

Dzień 2

Zakwaterowanie w hotelu ok godziny 11.00, krótki odpoczynek przed zwiedzaniem. Zwiedzanie Lwowa: m.in. Rynek Starego Miasta, Kamienica Królewska z muzeum Jana Sobieskiego, katedra łacińska, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoska, kościół Bernardynów, katedra Ormiańska, katedra p.w. Św. Jura, Wały Hetmańskie, opera.

Dzień 3

Ciąg dalszy zwiedzania Lwowa: cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Przejazd do Iwano-Frankiwska (Stanisławów), kresowego tygla kultur, wyznań i języków. W mieście znanym z „Potopu” zobaczymy m.in. pomnik A. Mickiewicza, barokową kolegiatę NMP i ruiny pałacu Potockich. Wcześniej ujrzymy Rohatyn (miał tu w XVI w. swoje probostwo Piotr Skarga a sto lat później Benedykt Chmielowski napisał pierwszą polską encyklopedię) i Halicz (stolicę jednego z najważniejszych średniowiecznych księstw ruskich).

Dzień 4

Przez Buczacz (siedzibę Mikołaja Potockiego – jednego z najbogatszych polskich magnatów), Tarnopol (gród z zamkiem założony przez hetmana Jana Tarnowskiego do obrony granic Rzeczpospolitej) i Zbaraż (zwiedzimy górujący nad miastem renesansowy zamek oblegany onegdaj przez wojska Bohdana Chmielnickiego a później Turków) dotrzemy do Krzemieńca. Krzemieniec – to rodzinne miasto Juliusza Słowackiego. Zwiedzimy m.in. dworek i muzeum poświęcone jego pamięci. Ujrzymy także Liceum Krzemienieckie i klasztor Jezuitów.

Dzień 5

Przez Poczajów (odwiedzimy Ławrę Poczajowską, perłę architektury sakralnej na Wołyniu), Brody (prywatne miasto założone w XVI w. przez hetmana Żółkiewskiego) i Olesko (zwiedzimy zamek – miejsce urodzin Jana III Sobieskiego) wrócimy wieczorem do Lwowa.

Dzień 6

Powrót do Kołobrzegu (w późnych godzinach wieczornych).

Świadczenia zawarte w cenie:
– 4 noclegi w hotelu ze śniadaniem,
– 3 x obiadokolacje,
– 1 x obiad na powrocie,
– opieka pilota,
– ubezpieczenie KL i NNW ,
– przejazd,
– bilety wstępu

Cena:
od 1 050,00 zł + 25,00 €

UWAGA!!!
OBOWIĄZKOWE WAŻNE DOKUMENTY TOŻSAMOŚCI (paszport)

Kontakt: Konrad Wojciechowski 607-612-601, biuro: 727-612-601
e-mail: transfer.info@wp.pl
www.transfer.info.pl